Na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim zapowiedziano budowę sponsorowanego przez Saudów Muzułmańskiego Centrum Kultury w Białymstoku [WIDEO]

Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą w poniedziałek wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

Jednym z przemawiających był Tomasz Miśkiewicz, mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego. Miśkiewicz posiada wykształcenie szariackie. Ukończył studia licencjackie z zakresu prawa muzułmańskiego w Arabii Saudyjskiej. Pełnił funkcję imama gminy białostockiej. Muftim został wybrany 20 marca 2004 podczas XV Kongresu Muzułmańskiego Związku Religijnego. Prowadzi przedstawicielstwo Światowego Zgromadzenia Młodzieży Muzułmańskiej (WAMY) na Europę Wschodnią oraz fundację na rzecz budowy kompleksu handlowo-meczetowego w Warszawie.

REKLAMA/Advertisement

– Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, gdyż dzięki wsparciu rządu Królestwa Arabii Saudyjskiej, w Białymstoku, mieście gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów. Jest to podarunek Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów Polskich, muzułmanów, którzy od ponad 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w RP – powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz podczas przemówienia w pałacu prezydenckim.

To przykre, że zwierzchnicy Tatarów z których zawsze byliśmy dumni, dali się kupić sponsorom światowego terroryzmu. Jak saudyjska indoktrynacja wpłynie na Tatarów?

REKLAMA/Advertisement

Czytaj również:

Łódź: Aresztowano Polaka za atak na Saudyjczyka. Powiedział mu: „Jak masz wybuchać, to u siebie”

REKLAMA/Advertisement

Mufti mówi o centrum od 52 minuty  na poniższym nagraniu