Śpiew Suplikacji i modlitwa. Biskupi apelują do wiernych ws. koronawirusa

Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym po zakończeniu obrad w sobotę zaapelowała do wiernych o modlitwę w intencji “oddalenia epidemii koronawirusa”.

W komunikacie zaznaczono, że “znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym koronawirusa, zachęcają do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa”.

– Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia, także z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych – głosi komunikat.

REKLAMA/Advertisement