Sondaż SC: Koalicja Obywatelska może nie wejść do Sejmu a drugą siłą polityczną będzie Polska 2050 Hołowni

Gdyby w wyborach do Sejmu wystartowały ruchy Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego, to Koalicja Obywatelska miałaby problem z przejściem progu wyborczego – takie wyniki podaje sondaż Social Changes na zlecenie wPolityce.pl.

Nadal prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z poparciem rzędu 36 proc. Drugie miejsce z aż 23 proc. zajmuje ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, który najwidoczniej zastępuje KO. Koalicja Obywatelska ma tylko 5 proc. i może nie wejść do parlamentu. Na podium jest też Nowa Solidarność prezydenta Warszawy. Ugrupowanie Trzaskowskiego również przejęłoby zapewne część wyborców KO i ma 20 proc. głosów. Na czwartym miejscu, z 8 proc., jest Konfederacja. Lewica ma 5 proc. a PSL – 2 proc.

Jeśli nie startowałyby ruchy Hołowni i Trzaskowskiego, to na PiS oddaje głosy 41 proc. ankietowanych, na KO – 25 proc., na Lewicę – 13 proc., Konfederację – 9 proc. i 6 proc. na PSL.

Badanie zostało zrealizowane metodą w dniach 21-24 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięły udział 1062 osoby.

REKLAMA/Advertisement