Śmiszek: “Jeszcze parę tygodni i będziemy drugą siłą polityczną w Polsce”

– Jeszcze parę tygodni i będziemy drugą siłą polityczną w Polsce, jeśli chodzi o sondaże, ponieważ Lewica jest konsekwentna. Nie boi się mówić o prawach socjalnych i o prawach człowieka. Wyborcy i wyborczynie widzą, że w nas mają oparcie – powiedział portalowi tvp.info poseł Krzysztof Śmiszek.

Śmiszek jest otwarcie zdeklarowanym homoseksualistą. Od 2002 roku jest w związku z europosłem Robertem Biedroniem. W br. zaangażował się w działalność partii Wiosna. W wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm RP IX kadencji startując z listy SLD we Wrocławiu i zdobywając 43 447 głosów. Został wybrany wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Lewicy. W tym miesiącu został wybrany przewodniczącym nowo powstałego Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+, oprócz tego jest członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

REKLAMA/Advertisement

14 grudnia podczas konwencji w Warszawie przyjęty zostanie nowy statut SLD umożliwiający połączenie z Wiosną Roberta Biedronia – poinformował w sobotę przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

Lewica faktycznie notuje powoli wzrost poparcia ale w sondażach brakuje jej jeszcze do 20 proc. Powyżej 20 proc. ma natomiast druga w zestawieniach Koalicja Obywatelska.

REKLAMA/Advertisement

za:   tvp.info

 

REKLAMA/Advertisement