Sędzia z Łodzi obniżył o 10 lat wyrok dla sprawcy znęcania się, gwałtu i śmierci 3-letniego chłopca

Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał niemal rok temu mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie 27-letniego Steve’a V. na 25 lat więzienia. Zwyrodnialec był oskarżony o znęcanie się nad 3-letnim Nikosiem i zgwałcenie go. Obrażenia były tak poważne, że malec zmarł w szpitalu.

Dzisiaj PAP informuje, że Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził wyrok z 25 do 15 lat więzienia. Poza tym Steve W. ma zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia matce dziecka. Wyrok jest prawomocny. Obie strony nie akceptowały wyroku z pierwszej instancji. Prokurator domagał się dożywocia a obrońcy skazanego… uniewinnienia.

REKLAMA/Advertisement

– Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości, co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności podobnie, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne – uzasadnił dzisiaj wyrok sędzia Krzysztof Eichstaedt