Sędzia skazujący Alfie’go na śmierć to działacz gejowski, autor poradnika prawniczego dla homoseksualnych rodziców

Sędzia sir Anthony Paul Hayden, który orzeka w sprawie Alfiego Evansa, jest – jak podaje portal lifesitenews.com – członkiem organizacji zrzeszającej homoseksualnych prawników The Bar Lesbian and Gay Group (BLAGG). Jest również współautorem książki o związkach homoseksualnych i ich znaczeniu dla praw dziecka.

W 2012 r. Hayden napisał książkę (wspólnie z Marisą Hallman) “Dzieci i rodziny jednopłciowe: poradnik prawniczy” (Children and Same Sex Families: A Legal Handbook). W jej opisie na amazon.com czytamy:

REKLAMA/Advertisement

– Ten podręcznik zawiera aktualne, ustawowe i sądownicze stanowisko w brytyjskim prawie rodzinnym dotyczące par jednopłciowych, z naciskiem na kwestie dzieci, w których prawo jest najbardziej skomplikowane (…) Jest to nieoceniony przewodnik po szybko rozwijającej się dziedzinie prawa brytyjskiego, napisanej dla wszystkich prawników rodzinnych i związanych z nimi specjalistów – w organizacjach charytatywnych, władzach lokalnych, trustach opieki zdrowotnej, agencjach adopcyjnych i agencjach świadczeń socjalnych – które zapewniają porady i wsparcie rodzinom jednopłciowych. Odnosi się do spraw: rodzicielstwa, macierzyństwa zastępczego i rodzicielskiego, rejestracji, miejsca zamieszkania i kontaktu po rozpadzie związków, adopcji, postępowania opiekuńczego dla rodzin jednopłciowych, bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa dzieci osób tej samej płci, praw człowieka, statusu i rozpadu związku partnerskiego i jego wpływu na dzieci, spadku, zasiłków, świadczeń, świadczeń emerytalnych, mieszkania i wynajmu.

Sprawa małego Alfi’ego Evansa nie jest pierwszą tego typu w karierze sędziego Haydena. Kilka lat temu Hayden orzekł, że cierpiąca na zaawansowaną sklerozę kobieta (określana w prasie jako pani N.) w stanie “minimalnie świadomym” powinna być zagłodzona na śmierć, ponieważ byłoby to w jej “najlepszym interesie”.

REKLAMA/Advertisement

za: lifesitenews.com