Scheuring-Wielgus: Proszę nie mówić o płodzie jako człowieku, jako dziecku!

W dzisiejszej “Kropce nad I” na antenie TVN po dwóch stronach barykady stanęły: Kaja Godek – pełnomocnik Inicjatywy #ZatrzymajAborcję i szefowa Fundacji Życie i Rodzina oraz Joanna Scheuring-Wielgus z .Nowoczesnej i wspomagająca ją (tradycyjnie już nieobiektywna) prowadząca – red. Monika Olejnik

– Milion obywateli podpisało się pod projektem “Zatrzymaj aborcję””, ponieważ dzisiaj istnieje możliwość zabicia dziecka, które może urodzić się chore lub niepełnosprawne. To zaprzeczenie tolerancji i sprawiedliwości, sprzeczne z prawami człowieka, co potwierdziła komisja – przekonywała Godek. – Feministki używają osób niepełnosprawnych do swojej polityki, wpisując się w retorykę nazistowskich Niemiec.

– W naszej konstytucji, która obowiązuje, nie ma żadnej informacji na temat dzieci nienarodzonych – kontratakowała polityk .Nowoczesnej. – Nikt nie ma prawa narzucać swojego światopoglądu innemu człowiekowi. Aborcja nie jest traktowana przez kobiety, jak chodzenie do kosmetyczki. Aborcja to nie jest coś, co chcemy i lubimy robić. Niech pani to sobie w końcu uzmysłowi (…) Kobiety mają prawo decydować. (…) W tej przesłance, którą chce pani znieść, nie ma mowy niepełnosprawności Proszę nie mówić o płodzie, jako człowieku, jako dziecku. Proszę poczytać książki z biologii!

REKLAMA/Advertisement