Tajny spisek Kaczyński-Putin-Salvini. Celem rozbicie UE i sojusz z Rosją – przekonuje Platforma Obywatelska

Wicepremier Włoch Matteo Salvini w środę zaprzeczył doniesieniom medialnym o tym, że jego partia otrzymać miała co najmniej kilka milionów euro od rosyjskich inwestorów w wyniku tajnej umowy na ropę.

Amerykański portal Buzzfeed poinformował, że ​​otrzymał nagranie audio rozmów przeprowadzonych w Moskwie w październiku ub.r. przez trzech Włochów, w tym bliskiego współpracownika Salviniego – Gianluci Savoini’ego i trzech niezidentyfikowanych Rosjan.

REKLAMA/Advertisement

Podczas 75-minutowego spotkania sześciu mężczyzn rozmawiało o możliwej umowie z udziałem rosyjskiej firmy sprzedającej ropę naftową i rządu włoskiego. Umowa miałaby mieć wartość około 1,5 miliarda dolarów a współkierowany przez Salviniego rząd miałby dać ulgę podatkową. Część tych oszczędności trafiłaby na konto Ligi – twierdzi Buzzfeed. Dodaje jednak, że… nie ma dowodów na to, że transakcja miała miejsce.

Salvini był w Moskwie w tym samym czasie, gdy miało się odbyć owo spotkanie w hotelu, ale ze strony Buzzfeed nie było żadnej sugestii, że brał udział w dyskusjach. Wczoraj stanowczo zaprzeczył, że jego partia otrzymała jakiekolwiek nielegalne finansowanie.

REKLAMA/Advertisement

– Nigdy nie wziąłem rubla, euro, dolara ani litra wódki od Rosji – zakomunikował Salvini w oświadczeniu, dodając że pozwałby każdego, kto oskarży go o takie przestępstwa.

Sytuację wykorzystuje od rana Platforma Obywatelska, przekonując iż istnieje spisek Putin-Salvini-Kaczyński.

Od związków z Salvinim skwapliwie odciął się wiceprezes Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak.

REKLAMA/Advertisement

za: reuters.com