”Salvini jest zamieszany w zbrodnie przeciwko ludzkości. Jestem niewinny” – broni się Senegalczyk, który porwał i podpalił autobus

W marcu br. Ousseynou Sy – kierowca autobusu pochodzący z Senegalu porwał autobus z 51 osobami, głównie dziećmi i ich rodzicami a następnie podpalił go nieopodal Mediolanu.

47-letni Afrykanin, który ma już włoskie obywatelstwo, zboczył z trasy, zatrzymał pojazd i z nożem w ręku zapowiedział pasażerom, że nikt nie może wysiąść. Szczęśliwie jeden z chłopców potajemnie zadzwonił do rodziców i opowiedział o tym dramatycznym wydarzeniu. Rodzice wezwali niezwłocznie karabinierów. Według relacji świadków Murzyn głosił, że chce się zabić, aby „zatrzymać śmierć na Morzu Śródziemnym”, potępiając politykę migracyjną wicepremiera Salviniego. 14 osób, w tym 12 dzieci, trafiło do szpitala z powodu zatrucia dymem – ale udało się uwolnić porwanych a kierowca został aresztowany.

Toczy się właśnie proces terrorysty. Jak informuje dziennik “Il Giornale”, czuje się on niewinny i twierdzi przed sądem, iż Salvini był „odpowiedzialny za śmierć dzieci i innych ludzi w basenie Morza Śródziemnego”, dodając że były wicepremier jest zamieszany w „zbrodnie przeciwko ludzkości” a ​​Afryka „zawsze była obiektem zastraszania przez Zachód” .

REKLAMA/Advertisement

– Mam nadzieję, że sprawiedliwość zostanie wymierzona także nam, Afrykanom. Ja też jestem dzieckiem Afryki, tej Afryki, którą dobrze znacie, która widziała, jak jej dzieci pozbawione są godności ludzkiej, wszelkiego prawa do spokoju, szczęścia nawet dzisiaj – dodał Sy.

Salvini odpowiedział na komentarze stwierdzając:

REKLAMA/Advertisement

– Czekam na wyuczone komentarze gazet, intelektualistów i różne roszczenia. Na pewno ktoś zgodzi się z tym przestępcą, czy możemy się założyć?

– Zakuł nas w kajdanki i zagroził nam. Powiedział, że jeśli się ruszymy, wyleje benzynę i rozpali ogień. Powtarzał, że ludzie w Afryce umierają, a wina leży po stronie Di Maio i Salviniego. Potem carabinieri [policja] nas uratowali – powiedziało wówczas jedno z dzieci.

za: ilgiornale.it