Rząd przykręca śrubę. Premier: Jutro dodatkowe obostrzenia, rygory sanitarne

Codziennie staramy się adaptować i wdrażać nowe rozwiązania i takie rozwiązania zamierzamy również jutro, dodatkowe obostrzenia, rygory sanitarne, epidemiologiczne wdrożyć – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Wszystko to po to, że teraz nasza, jeśli tak mogę powiedzieć, cała państwowa orkiestra, wszystkie instytucje legislacyjne związane z władzą wykonawczą, ale także samorządowe musimy grać do jednej bramki i starać się wypracować najlepsze możliwe rozwiązania w tych realiach, w których się poruszamy – dodał. Wcześniej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że jego szef ujawni szczegóły we wtorek.

– Premier Mateusz Morawiecki ogłosi zestaw kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa we wtorek – mówił Dworczyk. Premier spotkał się dzisiaj z wojewodami, marszałkami województw oraz prezydentami dużych miast.

– Samorządy zwracały uwagę na potrzebę ustandaryzowania uregulowań związanych z epidemią koronawirusa, które powinny funkcjonować na terenie całego kraju. Te postulaty zostały wzięte do przeanalizowania i na pewno część z nich zostanie wykorzystana w kolejnym zestawie regulacji, które premier ogłosi jutro (we wtorek – red.), regulacji dotyczących kolejnych ograniczeń związanych z rozwojem (epidemii – red.) i walką z koronawirusem – dodał szef Kancelarii Premiera.

REKLAMA/Advertisement