Rozłam w Prawicy Rzeczypospolitej. Kawęcki zawieszony, zapowiada tworzenie nowej koalicji

– Zarząd główny Prawicy Rzeczypospolitej podjął decyzję o zawieszeniu w prawach przynależności do partii Krzysztofa Kawęckiego, pełniącego do tej pory funkcję prezesa. Powodem był brak wsparcia oraz działania utrudniające prowadzenie kampanii wyborczej kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego – informuje na stronie ugrupowania rzecznik prasowa, Lidia Sankowska-Grabczuk.

– Wraz z kolegami z Prawicy Rzeczypospolitej będziemy brali udział w realizacji nowego projektu, oczywiście poza Prawicą RP, ponieważ honor nie pozwala mi trwać w takim zawieszeniu, podjętym decyzją zarządu partii – zapowiedział wczoraj sam Kawęcki w rozmowie z PAP.

REKLAMA/Advertisement

Rozmowy trwają już z Ruchem Prawdziwa Europa, a konkretów można spodziewać się po 20 b.m. Nowa koalicja miałaby wystawić kandydatów do Sejmu i Senatu jesienią a potem w wyborach prezydenckich.

– Ta decyzja to wynik różnic w postrzeganiu kierunków rozwoju Prawicy. Ja opowiadam się za kierunkiem chrześcijańsko-narodowym, inna część Prawicy za współpracą z Kukiz’15 – dodał Kawęcki na Twitterze dzisiaj przed południem.

REKLAMA/Advertisement

za: prawicarzeczypospolitej.org