Roty Niepodległości przygotowują projekt ustawy #STOP447. Pierwsze podpisy zbierane będą w czasie wizyty Trumpa

– Szykujemy się do wielkiej zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą #STOP447. Pierwszy 1000 potrzebny do rejestracji komitetu zbierzemy w 48 godz podczas wizyty – ogłosił wczoraj wieczorem  szef Rot Niepodległosci, Robert Bąkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

– Ustawa, która miała ochronić nas przed roszczeniami, okazała się bublem – poinformował przed tygodniem dziennik “Rzeczpospolita”. W lipcu posłowie Kukiz’15 wnieśli do Sejmu projekt ustawy, który miał chronić Polskę przed żądaniami środowisk żydowskich i Izraela, które domagają się bezprawnego zwrotu mienia bezspadkowego przez nasz kraj.
– Uzasadnienie projektowanych rozwiązań opiera się na błędnych założeniach, a poszczególne projektowane regulacje mogą pozostawać w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym RP – napisała gazeta.

SN zaznaczył, że “mienie bezdziedziczne” nie istnieje, gdyż “ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest bowiem Skarb Państwa”.

REKLAMA/Advertisement

Robert Bąkiewicz stwierdził wtedy, że “opinia Sądu Najwyższego, to dość cwane zagranie propagandystów Prawa i Sprawiedliwości, które wg mojej opinii ma za zadanie neutralizacje społecznego oporu dot. tzw roszczeń organizacji żydowskich i związanej z tymi roszczeniami amerykańskiej ustawy 447 pod presją rządu USA i Izraela na Polskę”.