Roty Niepodległości przygotowują projekt ustawy #STOP447. Pierwsze podpisy zbierane będą w czasie wizyty Trumpa

– Szykujemy się do wielkiej zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą #STOP447. Pierwszy 1000 potrzebny do rejestracji komitetu zbierzemy w 48 godz podczas wizyty – ogłosił wczoraj wieczorem  szef Rot Niepodległosci, Robert Bąkiewicz.

– Ustawa, która miała ochronić nas przed roszczeniami, okazała się bublem – poinformował przed tygodniem dziennik “Rzeczpospolita”. W lipcu posłowie Kukiz’15 wnieśli do Sejmu projekt ustawy, który miał chronić Polskę przed żądaniami środowisk żydowskich i Izraela, które domagają się bezprawnego zwrotu mienia bezspadkowego przez nasz kraj.
– Uzasadnienie projektowanych rozwiązań opiera się na błędnych założeniach, a poszczególne projektowane regulacje mogą pozostawać w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym RP – napisała gazeta.

SN zaznaczył, że “mienie bezdziedziczne” nie istnieje, gdyż “ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest bowiem Skarb Państwa”.

Robert Bąkiewicz stwierdził wtedy, że “opinia Sądu Najwyższego, to dość cwane zagranie propagandystów Prawa i Sprawiedliwości, które wg mojej opinii ma za zadanie neutralizacje społecznego oporu dot. tzw roszczeń organizacji żydowskich i związanej z tymi roszczeniami amerykańskiej ustawy 447 pod presją rządu USA i Izraela na Polskę”.

REKLAMA/Advertisement