Rosjanin zbudował fałszywe posterunki na “granicy UE”. Zainkasował 10 tys. euro od migrantów, chcących dostać się do Finlandii

O ciekawym przypadku oszustwa informuje rosyjska agencja TASS. Pewien mężczyzna zainstalował fałszywe posterunki graniczne w lesie w rosyjskim obwodzie leningradzkim w pobliżu granicy z Finlandią, aby oszukać grupę czterech cudzoziemców.

Migranci chcieli dostać się na teren UE a przedsiębiorczy Rosjanin zwietrzył interes. Obiecał im spełnienie ich marzenia w zamian za 10 tys. euro. Przybysze z Azji Południowej przybyli do Petersburga pod koniec listopada i skwapiliwe przystali na ofertę. Oszust pieniądze zainkasował a w międzyczasie wzniósł w lesie pod Wyborgiem prowizoryczne budynki straży granicznej. Podczas wędrówki po lesie wszyscy wpadli jednak na patrol autentycznych rosyjskich pograniczników.

REKLAMA/Advertisement

Sąd orzekł, że czterech cudzoziemców, którzy nie przekroczyli granicy, jest winnych naruszenia zasad pobytu w Rosji, nakazując ukaranie ich grzywną i deportację z Rosji. Jeśli chodzi o fałszywego przewodnika, organy ścigania rozważają możliwość wszczęcia postępowania karnego na podstawie art. 159 rosyjskiego kodeksu karnego czyli oszustwa.

Foto: Wikipedia, autor – Matthewross na podstawie licencji CC BY-SA 3.0

REKLAMA/Advertisement

za: tass.com