Reżim syjonistyczny spotka się z odstraszającą i miażdżącą odpowiedzią – ostrzega irański wiceadmirał

– Współpraca Iranu z Syrią w zwalczaniu terroryzmu Takfiri (termin ten oznacza muzułmanów oskarżających innych współwyznawców o apostazję – przyp. red.) miała niezaprzeczalne osiągnięcia dla regionu i bezpieczeństwa międzynarodowego, a proces ten będzie kontynuowany dopóki kryzys w zakresie bezpieczeństwa w Syrii nie zostanie rozwiązany – powiedział cytowany przez “Tehran Times” wiceadmirał Ali Szamchani.

Ten irański wojskowy, w latach 1997-2005 minister obrony Iranu, jest od 2013 r. sekretarzem irańskiej Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a od 2016 r. koordynatorem współpracy politycznej i wojskowej irańsko-rosyjskiej i irańsko-syryjskiej.

REKLAMA/Advertisement

W stolicy podejmował Walida al-Mu’allima – wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Syrii.

Szamchani powiedział, że Iran będzie pomagać Syrii w czasie odbudowy.

REKLAMA/Advertisement

– Powrót bezpieczeństwa do Syrii jest ważny dla rozwoju kraju i świadczenia usług dla dotkniętych tragedią ludzi w Syrii, a Islamska Republika Iranu, która wpierała naród i rząd syryjski w wojnie z terroryzmem, dołoży wszelkich starań, aby udzielić pomocy i rady w czasie rekonstrukcji – wyjaśnił Szamchani.

Dodał, że wrogowie islamu starają się szkodzić muzułmańskim krajom poprzez tworzenie podziałów, wzywając do opracowania przeciw nim wspólnej strategii.

REKLAMA/Advertisement

Irański wiceadmirał powiedział również, że izraelska agresja przeciwko syryjskiej armii oraz wielokrotne naruszanie suwerenności syryjskiej są “nie do przyjęcia”, ostrzegając, że jeśli “reżim syjonistyczny” nie powstrzyma się od takich działań, spotka się z “odstraszającą i miażdżącą odpowiedzią”.

Na osobnym spotkaniu z Mu’allimem irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif (ten sam, któy niedawno skrytykował na Twitterze Polskę za wspólną organizację z USA międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, nazywając ją “rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem”) podkreślił konieczność jedności między krajami regionu.

Powiedział także, że Izrael stara się podważyć bezpieczeństwo w Syrii. Ze swojej strony Syryjczyk podziękował Iranowi i powiedział, że zwycięstwo Syrii w walce z terroryzmem jest także zwycięstwem dla Iranu.

za: tehrantimes.com