“Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja” E. Michaela Jonesa [WIDEO]

Książka “Rebelia. Kościół katolicki i kulturowa rewolucja” to doskonała analiza procesów, dla których Kościół katolicki stał się nieskuteczny od końca II Soboru Watykańskiego. Dywersja z wewnątrz i z zewnątrz uczyniła go zdezorientowanym i bezbronnym.

E. Michael Jones – amerykański historyk i publicysta, wydawca magazynu „Culture Wars” – doskonale wyjaśnia, co jest nie tak i jak to naprawić. Jego świadomość historyczna robi wrażenie, a jego pisarstwo jest przekonujące. W swoich książkach (w Polsce ukazały się jego książki: “Libido dominandi”, “Zdeprawowani moderniści”, “Jałowy pieniądz” oraz “Gwiazda i krzyż”) niszczy iluzje i wyjaśnia mity, ujawniając prawdę, która nas wyzwoli. To świetne dziennikarstwo i prawdziwa przyjemność z czytania.

REKLAMA/Advertisement

Duża część tej pracy ukazuje mało znane nam fakty walki z Kościołem. Wiemy oczywiście o bismarckowskim Kulturkampf, ale dowiadujemy się o kolejnych aspektach tej akcji, podobnie jak ochrzczonej tak samo przez autora rewolucji kulturowej, która przetoczyła się przez USA i Europę Zachodnią w latach 60-tych XX w. Któż z nas do tej pory wiedział o wywrotowej robocie żydowsko-amerykańskiego prawnika Leo Pfeffera, autora książki „Kościół, państwo i wolność”, działającego na rzecz tzw. wolności religijnej w Stanach Zjednoczonych? W latach 1945–1964 był on doradcą prawnym American Jewish Congress (AJC). Był powszechnie znany ze swojego przywiązania do idei świeckiego humanizmu.

Obszerna część ksiązki Jonesa to naświetlenie postaci i działań Wilhelma Reicha. Ten austriacki psychiatra, psychoanalityk, pisarz, działacz polityczny był wychowankiem Zygmunta Freuda. Po emigracji do Niemiec wstąpił do Komunistycznej Partii Niemiec. Brał udział w konferencjach lub panelach dotyczących przyczyn ówczesnych problemów społecznych. Jedną z przyczyn, jaką Reich wskazywał, był brak lub odwracanie skutków rewolucji seksualnej. Wśród promowanych zagadnień była promocja bardzo wczesnej inicjacji seksualnej kobiet, również w kontaktach ze starszymi mężczyznami. Jako główny teoretyk rewolucji seksualnej, znacznie przyczynił się do sukcesu rewolucji kulturowej na Zachodzie.

REKLAMA/Advertisement

Interesująco wygląda też rozdział poświęcony walce o kontrolę narodzin, w którym nader często widzimy nazwisko Rockefeller.

Znając rozkład książki od początku, jako że spis treści właśnie tam jest umieszczony, nie mogłem doczekać się rozdziału ostatniego, zatytułowanego “W którym miejscu znajduje się dziś Kościół?”. Nie mogę nie zgodzić się z analizami dot. np. Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, papieża Benedykta XVI albo dialogu z Żydami.

Osobne podziękowania należą się tłumaczowi, jako że przejrzałem oryginalne, amerykańskie wydanie i porównałem z przekładem dokonanym dla “Wektorów” przez znanego nam dobrze dr Jana Przybyła. Chapeau bas, panie doktorze! Znakomita robota!

Zachęcam do zakupu i przeczytania. Książkę można nabyć na stronie polskiego wydawcy (LINK).

Rafał Skórniewski

REKLAMA/Advertisement