“Rasizm albo wykluczenie ideologiczne” – Salvini o braku stanowisk dla Ligi w PE

Po wczorajszym głosowaniu nad wyborem szefów i wiceszefów komisji w Parlamencie Europejskim, gdy nie wybrano żadnego przedstawiciela włoskiej Ligi wicepremiera i szefa włoskiego MSW Matteo Salviniego, sam lider tej partii skomentował to w ostrych słowach. Polityk uznał, że to “rasizm”, “wykluczenie ideologiczne” oraz “uprzedzenie”.

– Przykro mi, że w Europie rozdają stanowiska od prawa do lewa. Partia Demokratyczna, Forza Italia, Ruch Pięciu Gwiazd, Bracia Włoch; stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących dla wszystkich -stwierdził w rozmowie z dziennikarzami i dodał, że Liga to “jedyna wykluczona siła”.

REKLAMA/Advertisement

– To jest haniebne i to obraza dla demokracji: to najgorszy sposób rozpoczynania tej nowej Europy – uznał i dodał “oczywiście, jeśli oni chcą nas wykluczyć albo zastraszyć, pomylili się i trafili nie na te osoby”. Matteo Salvini nie przebierał w słowach na takie traktowanie jego ugrupowania, które uznał za “rasizm albo wykluczenie ideologiczne lub uprzedzenie”.

Warto dodać, że europosłowie z Italii otrzymali dwa stanowiska przewodniczących oraz pięć wiceprzewodniczących. Z kolei szefem Parlamentu Europejskiego wybrano włoskiego socjalistę Davida Sassoliego.

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl