Radio Poznań: “Transpłciowa kobieta uczyła pierwszej pomocy w przedszkolu”. Rodzice nic nie wiedzieli

Dyrekcja Przedszkola nr 9 im. Zbyszka i Jagienki w Poznaniu w ramach jesiennego festynu oraz pasowania na przedszkolaka, postanowiła zafundować swoim podopiecznym dodatkową “atrakcję”. Dzieciom zafundowano zajęcia z pierwszej pomocy, które przeprowadzone zostały przez Annę Marię Szymkowiak.

Jak informuje Radio Poznań, to “kobieta po zmianie płci i prezes Fundacji Akceptacja”. Fundacja ta to typowa organizacja LGBT, która – jak sama informuje – wspiera osoby transpłciowe oraz edukację w temacie transpłciowości. Fundusze otrzymuje m.in. z założonej przez George’a Sorosa Fundacji im. Stefana Batorego.

– Nie wiemy, czy tych przedszkoli było więcej, czy tylko jedno, ale już samo to, że osoba transseksualna prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy dla przedszkolaków wzbudza duże zaniepokojenie rodziców. Zajęcia dodatkowe muszą odbywać się po pisemnej zgodzie, jeśli ta zgoda nie została wyrażona, to zasadniczo prawo zostało złamane – poinformowała radio red. naczelna Polskiego Forum Rodziców, Elżbieta Lachman, powiadomiona przez chcących zachować anonimowość zaniepokojonych rodziców.

Jak się okazuje, fundacja już wcześniej bez zgody rodziców weszła do jednej z miejscowych podstawówek. Natomiast dyrekcja przedszkola odmówiła komentarza.

Na facebookowej stronie Anny Marii Szymkowiak jest komentarz odnośnie sytuacji.

Foto: przedszkole nr 9 w Poznaniu, FB/@Vampiria1969

za: radiopoznan.fm

REKLAMA/Advertisement