Dziennik Narodowy Blog Wydarzenia “Przyszłość Europy będzie konserwatywna”. Meloni i Abascal na ECR Party Warsaw Summit
Wydarzenia

“Przyszłość Europy będzie konserwatywna”. Meloni i Abascal na ECR Party Warsaw Summit

W miniony weekend w Warszawie miało miejsce wydarzenie ECR Party Warsaw Summit. Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, EKR (European Conservatives and Reformists, ECR) to grupa w Parlamencie Europejskim, utworzona po wyborach do PE w 2009 r. przez partie konserwatywne i narodowo-konserwatywne. Program EKR bazuje na tzw. Deklaracji Praskiej, głoszącej takie wartości, jak wolność jednostki, poparcie dla wolnego rynku. Należą do niej m.in. Prawo i Sprawiedliwość (Polska), Nowy Sojusz Flamandzki (Belgia), Obywatelska Partia Demokratyczna (Czechy), Szwedzcy Demokraci (Szwecja), Greckie Rozwiązanie (Grecja), Bracia Włosi (Włochy), VOX (Hiszpania).

Podczas kończącej zjazd debaty pt. Europa naszych marzeń zdalnie wystąpili liderzy Braci Włochów oraz VOX: Giorgia Meloni oraz Santiago Abascal.

– Przyszłość Europy będzie konserwatywna (…) Nie ma już czasu do stracenia i potrzebujemy wspólnej odpowiedzi ze strony Unii Europejskiej – stwierdziła włoska premier.

– UE musi bronić swoich granic zewnętrznych i nie może zmuszać swoich obywateli do przyjmowania mas nielegalnych emigrantów – powiedziała, odnosząc się do obrony granic. – Nasza solidarność musi być zagwarantowana wyłącznie dla tych, którzy rzeczywiście uciekają przed groźbami i prześladowaniami.

– Dzisiejsza UE jest radykalnie odmienna od tej, którą wyobrażali sobie jej ojcowie założyciele, jej duch partnerstwa został wypaczony, a podstawowe zasada subsydiarności, wolności, zostały zdradzone. Elity brukselskie zmieniły UE w biurokratyczny twór, którego zasadą jest narzucanie i udręczanie – mówił hiszpański polityk, Santiago Abascal.  – Możemy być pewni, że wkrótce będziemy w większości, by stawić czoła biurokratom i ich polityce, która jest równie nieuczciwa jak mylna.

za: polsatnews.pl

Exit mobile version