Protesty przeciw 447 i żydowskim roszczeniom zabolały? Mosbacher brutalnie atakuje Konfederację

– Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Szczegóły na temat tzw. ustawy JUST z 2017 (Justice for Uncompensated Survivors Today): https://tiny.pl/t973f  . Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami – czytamy we wpisie na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

REKLAMA/Advertisement

Przedstawicielka amerykańskiej administracji w swoim wpisie odsyła do informacji na temat 447, które umieszczone są na stronach ambasady USA. Tam można przeczytać m. in.

– Ustawa JUST jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów krajów w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina. (…) Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym: – zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego; – zwrotu mienia bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie; – dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin – pisze ambasada.

REKLAMA/Advertisement