Prokuratura szuka świadków ws. śmierci Jolanty Brzeskiej. Sprawa nadal jest niewyjaśniona …

Prokuratorzy cały czas poszukują nowych świadków, którzy mogliby pomóc w w wyjaśnieniu przyczyn śmierci Jolanty Brzeskiej – działaczki społecznej, która angażowała się w pomoc eksmitowanym lokatorom. Jej ciało zostało znalezione w 2011 roku w warszawskim Lesie Kabackim i do tej pory przyczyna śmierci pozostaje nieznana.

Śledczy poszukują osób, które 1 marca 2011 w godzinach popołudniowych wybrały się na spacer Aleją Brzóz w Lesie Kabackim; to właśnie tam znaleziono ciało Brzeskiej. Prokuratorzy ustalili, że ciało kobiety było również widziane przez osoby, których tożsamości i personaliów nie ustalono. Świadkowie ci powinni zgłaszać się do siedziby CBŚP w Warszawie przy ul Okrzei 13 albo kontaktować telefonicznie pod numerem (22) 60-180-58.

Poszukiwania nowych świadków mogą wskazywać, że śledztwo utknęło i nie posuwa się naprzód. Na razie nikt nie otrzymał zarzutów w tej sprawie i brane pod uwagę są różne scenariusze: zarówno porachunku z kamienicznikami, jak i samobójstwo.

Jolanta Brzeska działała walcząc o prawa lokatorów. Dotyczyło to jej domu i jej sąsiadów z kamienicy przy ulicy Nabielaka 9, która została zreprywatyzowana. Groziła jej eksmisja, komornik zajął jej emeryturę i była winna nowemu właścicielowi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

za: rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement