Prof. Zybertowicz o poglądach nowej przewodniczącej KE: “Niebezpieczna utopia i inżynieria społeczna”

Prof. Andrzej Zybertowicz – doradca prezydenta Andrzeja Dudy określił poglądy nowo wybranej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen mianem “niebezpiecznych”. Dotychczasowa minister obrony narodowej Niemiec jest zwolenniczką zlikwidowania państw narodowych i stworzenia “Stanów Zjednoczonych Europy”

Von der Leyen w 2011 roku w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika “Der Spiegel” stwierdziła, że wzorem dla Unii Europejskiej powinny być Stany Zjednoczone albo Niemcy i wcale nie kryła, że jest gorącą zwolenniczką europejskiego superpaństwa: “Moim celem są Stany Zjednoczone Europy”.

W TVN24 prof. Zybertowicz powiedział, że “to jest linia, która mu nie odpowiada” oraz jest “niebezpieczną utopią, niebezpieczną inżynierią społeczną”.

– Mam nadzieję, gdy pani przewodnicząca Komisji skonfrontuje się z rzeczywistą polityką, to odróżni swoje ideologiczne wyobrażenia od tego, co jest możliwe w Unii – dodał doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Zaznaczył on jednak, że von der Leyen nie angażowała się w wewnętrzne sprawy polski jak kandydat socjalistów, znany z antypolskiego nastawienia Holender Frans Timmermans.

za: nczas.com

REKLAMA/Advertisement