Prof. Matyja: Mecz na Wembley

Czujemy, że napięcie rośnie coraz bardziej – z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę. Kto zostanie Prezydentem RP? Komu powierzymy nasze szczęście i nieszczęście? Który z kandydatów przejmie władzę i berło w swoje ręce? Właśnie teraz decyduje się nasz los, a także los naszych dzieci i naszych wnuków.

Były różne wspaniałe mecze piłkarskie w historii piłki nożnej. Pamiętacie Państwo mecz na Wembley w 1973? Polska zremisowała z reprezentacją Anglii, dzięki czemu awansowaliśmy do turnieju finałów mistrzostw świata. W roku 1974 na mistrzostwach świata przeżywaliśmy niesamowite emocje – z meczu na mecz.

REKLAMA/Advertisement

Podobnie jest teraz. Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że ponownie przeżywamy nasz mecz na Wembley? Ale prawdą jest też, że w meczu piłkarskim można ponieść porażkę. A tymczasem aktualne wybory prezydenckie dadzą nam tylko zwycięzcę!

Dlatego proponuję zająć sie czymć innym, np. plewieniem ogródka, albo przejażdżką rowerową. Nie trzeba już kibicować, czas na relaks.

REKLAMA/Advertisement

Wybory będą i tak wygrane i Polska zostanie tym razem na pewno mistrzem świata. Nie wiemy, w jakiej konkurencji, ale czy to ważne? Mistrz jest mistrzem!

Prof. Mirosław Matyja

REKLAMA/Advertisement

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu w Bazylei. Doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych na Université de Fribourg w Szwajcarii w 1998 r., w dziedzinie nauk humanistycznych na Polskim Uniwersytecie Na Obczyźnie PUNO w Londynie w 2012 r. oraz w dziedzinie nauk społecznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2016 r. Mirosław Matyja jest profesorem na Polish University Abroad w Londynie, gdzie pełni funkcję dyrektora Zakładu Kultury Politycznej i Badan nad Demokracją. Autor i współautor 13 monografii i ponad 150 artykułów naukowych i popularno-naukowych w języku polskim, niemieckim i angielskim.