Presja publiczna skłoniła senatorów do zajęcia się pracami nad ustawą o publicznych egzekucjach pedofilów. Możliwe transmisje telewizyjne

Miasto Kasur w pakistańskiej prowincji Pendżab w pierwszej połowie stycznia stało się miejscem gwałtownych protestów i starć z policją (w innych miastach protesty były spokojniejsze) po napaści na tle seksualnym i morderstwie sześcioletniej Zainab Ansari, której ciało znaleziono we wtorek w śmietniku. Jest prawdopodobnie 12-ym dzieckiem, które zostało zamordowane od początku 2017 r. w rejonie Kasur – miasta z długą historią skandali pedofilskich.

Protestujący zirytowani bezczynnością rządu wobec tej ostatniej zbrodni zaatakowali szpital, posterunek policji i urzędy państwowe, zatrzymując transport publiczny i doprowadzając do zamknięcia sądów. Potem mieszkańcy zaatakowali domy polityków. Tłum był rozwścieczony tym, że policja nie aresztuje sprawcy zbrodni.

REKLAMA/Advertisement

Według Geo TV, Senat Pakistanu został skłoniony do zajęcia się ustawą o ponownym wprowadzeniu publicznych egzekucji dla każdego, kto gwałci lub porywa dzieci w wieku poniżej 14 lat. Według Sahil, organizacji dokumentującej znęcanie się nad dziećmi w Pakistanie, w roku 2016 zgłoszono 4 139 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Egzekucje byłyby wykonywane przez powieszenie. Niewykluczone, że władze celem dodatkowego odstraszania przestępców zezwolą na transmisje telewizyjne.

za: geo.tv