Poznańskie MPK zatrudni kierowców i motorniczych z Indii. Pomysł popiera radny PiS: To dobra lekcja dla poznaniaków!

Jak informuje Radio Poznań, tamtejsze MPK z powodu braku chętnych do pracy planuje zatrudnianie cudzoziemskich kierowców i motorniczych.

– Jeśli ma się pilną potrzebę, aby zatrudnić, to szuka się ludzi na całym świecie. To oczywiście nie znaczy, że my zatrudnimy każdego – mówi rozgłośni prezes MPK, Wojciech Tulibacki.

REKLAMA/Advertisement

Krajem, który ma dostarczyć pracowników są Indie.

– Absolutnie nie widzę jakiegokolwiek problemu w tym. Tego typu działanie może być lekcją dla poznaniaków by zrozumieli, że wszyscy są równi – uważa radny Mateusz Rozmiarek z PiS.

REKLAMA/Advertisement

Komentarze pod materiałem na stronie radia są dosyć jednoznaczne:

– Hej, a może zastąpmy też urzędników Hindusami? Tyle im trzeba płacić, Hindusi będą tańsi i grzeczniejsi.

REKLAMA/Advertisement

– Śmieszne, smutne i żałosne jednocześnie. Wielkie reklamy na tramwajach “Zatrudnimy… pomożemy… doświadczenie u Nas…” I co? Chłopak się zgłosił i cisza. Olali go ciepłym moczem. Także powodzenia życzę, skoro ciężko się czasami z Ukraińcami dogadać to co będzie jak motorniczy wyjdzie i po angielsku słowem się nie odezwie. 😉

– Cynizm,cynizm i jeszcze raz cynizm! Kierowców brakuje nie z powodu niskiego bezrobocia lecz z niskich wynagrodzeń za tę pracę!!!

– Może warto żeby MPK posłuchało raz kiedyś głosu ludu? Trzeba poprawiać warunki życiowe obecnych mieszkańców i uczciwie płacić za ciężką pracę a nie sprowadzać tanią i ryzykowną siłę roboczą z zagranicy. Trzeba podnosić stopę życiową mieszkańców a nie ją zaniżać imigrantami. Władzy chyba się w głowie poprzewracało i stracili resztki rozsądku! Dzisiaj Hindusi, jutro Arabowie a pojutrze bombka tu bombka tam i Polacy do piachu żeby zrobić miejsca kolejnym emigrantom.

Czytaj również:

Tysiące cudzoziemców zostało zarejestrowanych w Polsce na pobyt czasowy i stały w 2018 r.

za: radiopoznan.fm

REKLAMA/Advertisement