Poseł Sobecka: “Jest możliwość wprowadzenia zakazu ideologii gender”

– Jest możliwość nowelizacji prawa oświatowego tak, aby wprowadzić zakaz szkodliwej ideologii gender. Tu w pierwszym rzędzie miałby dużo do powiedzenia Trybunał Konstytucyjny. Powinien on orzec, że to jest nie zgodne z konstytucją. To by bardzo ułatwiło dalszy proces legislacyjny w tym zakresie – powiedziała w rozmowie z portalem Radia Maryja poseł PiS Anna Sobecka. 

Parlamentarzystka dodaje, że ostatnie wydarzenia, w tym wprowadzenie Deklaracji LGBT i atak lewicowej propagandy na placówki oświatowe wymaga zdecydowanego działania. Poseł Sobecka zaznacza, że to rodzice powinni mieć prawo decydowania o tym, czego ich dzieci będą się uczyć i jakie wartości w wychowaniu będą im przekazywane.

REKLAMA/Advertisement

– Rodzice powinni być świadomi tego co może szkoła im zafundować. Oczywiście szkoła jest tą instytucją, która wspomaga wychowanie dzieci i młodzieży, ale decyzję o ich wychowaniu, o tym, jakie wiadomości powinny być im serwowane i przekazywane – powinni o tym decydować rodzice – stwierdziła.

Polityk dodała, że widzi przede wszystkim duże możliwości działania dla Trybunału Konstytucyjnego, który mógłby orzec o niezgodności ideologii gender z konstytucją.

REKLAMA/Advertisement

– Jest taka możliwość. Tu w pierwszym rzędzie miałby dużo do powiedzenia Trybunał Konstytucyjny. Powinien on orzec, że to jest nie zgodne z konstytucją. To by bardzo ułatwiło dalszy proces legislacyjny w tym zakresie – dodała.

Poseł podkreśla, że wprowadzanie ideologicznych zmian do szkół będzie skutkowało tym, o czym mówił choćby wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej – wprowadzenia “małżeństw” jednopłciowych i możliwości adopcji dzieci przez takie pary.

REKLAMA/Advertisement

– Chodzi o to, żeby tak wychowywać dzieci i młodzież, aby doprowadzić do małżeństw homoseksualnych, a później do adopcji przez nich dzieci. To nie mieści się w naszej kulturze, w naszym prawodawstwie i tu nie może być zgody ani rodziców, ani wszystkich tych, którym leży na sercu dobro Polaków – dodała.

– W kwestii moralnej chcą uczynić ogromne spustoszenie, w kształtowaniu osobowości i wychowywaniu dzieci i młodzieży. […] To jest niszczenie psychiki dziecka, to jest niszczenie całej osobowości. Doprowadzenie do realizacji takiej instrukcji, jaką chce przekazać prezydent miasta Warszawa, to zabójstwo dla kształtowania osobowości dziecka, jak i młodzieży – zaznaczyła poseł Sobecka i wezwała do sprzeciwu wobec tej ideologii ze względu na jej destrukcyjny wpływ na dzieci i młodzież.

za: radiomaryja.pl