Poseł Rzymkowski o śmierci Adamowicza: Sprawdzić, czy Stefan W. działał sam; Gdańsk “polską Sycylią”.

Poseł Kukiz’15 w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl skomentował sprawę zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wyraził wątpliwości, co do jednoznacznych opinii premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów jego rządów, którzy uważają, że Stefan W. był niezrównoważony i działał sam. Tymczasem, zdaniem parlamentarzysty należy zbadać wszystkie wątki i ślady.

– Podczas spotkania [z przedstawicielami klubów parlamentarnych] premier i ministrowie zdawali się być pewni, że mordu w Gdańsku dokonał człowiek przynajmniej niezrównoważony. Moje pytanie o to, czy mają stuprocentową pewność, że tak było, wywołało pewną konsternację. Tymczasem w moim odczuciu bezwzględnie należy sprawdzić, czy nie było tu wątku osób trzecich, to znaczy, czy Stefan W. na pewno działał sam. Nie jest żadną tajemnicą istnienie podziemia przestępczego w Gdańsku. Nie przypadkiem miasto to nazywane jest „polską Sycylią”. Ten wątek też powinien być zbadany i ze zdziwieniem przyjąłem informacje prokuratury, że wątek ten został absolutnie odrzucony. To fundamentalny błąd. Podczas spotkania zaapelowałem do ministra sprawiedliwości o przeniesienie śledztwa do innej prokuratury – mówi poseł.

REKLAMA/Advertisement

Poseł Rzymkowski ma również wątpliwości, co do faktu, że sprawa morderstwa prezydenta Gdańska jest prowadzona przez tamtejszą prokuraturę. Jego zdaniem, aby uniknąć niedomówień i oskarżeń śledczych, należałoby tę sprawę przenieść do innego miasta.

– Nie chodzi o to, że mam jakieś przesłanki, że prokuratura w Gdańsku działa nierzetelnie, ale przeniesienie śledztwa byłoby zasadne właśnie po to, by prokuraturę przed oskarżeniami chronić. W sprawie Amber Gold prokurator Andrzej Seremet błyskawicznie przeniósł postępowanie do prokuratury łódzkiej. Po to, by uniknąć wszelkich wątpliwości. Tu należałoby uczynić to samo – dodaje.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl