Ponad 1000 samochodów spalono, by przywitać Nowy Rok we Francji [WIDEO]

Pomimo wyprowadzenia na ulice celem utrzymania porządku publicznego rekordowej liczby funkcjonariuszy (niemal 148 tysięcy) w sylwestrową noc, podobnie jak w poprzednich kilku latach zanotowano liczne podpalenia samochodów w całej Francji.

Regionalna prasa donosi o wielu przypadkach podpalenia w kilku departamentach. Ponieważ na ogół dziennikarze przyznają, iż są to podobne liczby jak w zeszłym roku, można szacować iż spłonęło ich zapewne ponad 1000. W departamencie Rodan prefektura stwierdziła, że ​​według gazety “Le Progrès” spalono 50 samochodów – czyli niemal jak tej nocy w ubiegłym roku, ocenia dziennik.

REKLAMA/Advertisement

W regionie paryskim “Le Parisien” pisze o spaleniu 277 samochodów, w tym 148 w samym Paryżu. 99 pojazdów poszło z dymem w samym Seine-Saint-Denis. Niektóre mogą jednak, według gazety, spłonąć jednak i tej nocy w celu dokonania oszustw ubezpieczeniowych. W Yvelines zniszczeniu uległy 54 samochody, liczba ta była “znacznie wyższa” niż przed rokiem, głównie w dzielnicy Val-Fourre i Trappes, gdzie trzech nastolatków w wieku 15-17 lat zostało aresztowanych przez policjantów.

REKLAMA/Advertisement

W departamencie Delta Rodanu kanał telewizyjny France 3 zanotował “stosunkowo spokojny” Sylwester z “zaledwie” 22 spalonymi pojazdami. Natomiast nicejski dziennik regionalny “Nice Matin” szacuje iż na Lazurowym Wybrzeżu zniszczono ich “setki”. W Nantes, według “France Bleu Loire Océan” podpalono za to jeden z domów kultury. Kilka przypadków podpalenia odnotowano w kilku miastach, takich jak Brest, Reims, Colmar, Valence, Montélimar, Saint-Nazaire, Vannes, Rouen i le Havre.

.

https://dzienniknarodowy.pl/sylwester-kolonii-tym-razem-katedra-przybysze-leja-niemcow-pociagu-wideo/