25 września 2023
Wydarzenia

Polskie służby zaatakowane na granicy polsko-białoruskiej

Wczoraj (12 czerwca) po raz kolejny na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży doszło do dwóch ataków na patrole Straży Granicznej. Osoby znajdujące się po białoruskiej stronie rzucały w funkcjonariuszy kamieniami i konarami drzew. Żaden z mundurowych nie ucierpiał.

W ostatnim czasie odnotowujemy liczne ataki na polskie patrole. Ze strony białoruskiej rzucane są kamienie, kawałki drewna. Osoby z ukrycia, znajdując się w lesie po białoruskiej stronie, atakują służby ochraniające granicę naszego państwa. W trakcie takich zdarzeń na szczęście nikt nie ucierpiał. Uszkodzono jednak kilka samochodów służbowych. 

Determinacja cudzoziemców do nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy zwiększa się i nie jest podyktowana chęcią uzyskania ochrony w Polsce, ale możliwie szybkim przedostaniem się przez nasz kraj do Europy Zachodniej. Coraz częściej mamy do czynienia z agresywnymi zachowaniami cudzoziemców, którzy chcąc osiągnąć swój cel, atakują polskie służby.  Wszyscy migranci po stronie białoruskiej, zarówno na Białoruś, jak jak i do Rosji, wjechali legalnie i przebywają tam także legalnie. Po stronie polskiej czekają na nich opłaceni kierowcy, zaangażowani w organizowanie im nielegalnego przekraczania granicy. Służby białoruskie wciaż pomagają cudzoziemcom w nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy. Dostarczają migrantom sprzęt niezbędny do forsowania zabezpieczeń granicznych.   

film: Podlaski Oddział SG

za: strazgraniczna.pl