“Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów z pomocą dla Włoch przez swoją przestrzeń powietrzną” – senator Puszkow znów nas oczernia

– Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów z pomocą dla Włoch przez swoją przestrzeń powietrzną. Jest to podłość na poziomie państwowej polityki. Tym bardziej, że pomoc zmierzała do sojusznika Polski w UE i NATO. Od tej chwili Rosja nie powinna w niczym iść Polsce na rękę. W niczym – napisał dzisiaj rano na Twitterze znany polonofob, rosyjski senator Aleksiej Puszkow.

To on w ostatnich tygodniach pisał, że Polska “na wszelkie sposoby pchała się do grona sojuszników Hitlera” oraz, że ewntualne reparacje wojenne od Rosji to “czysto polska fantazja, szanse: mniej niż zero”.

Szybko okazało się, że Puszkow znów kłamie. Gdy zareagowały polskie władze, twitt Rosjanina zniknął.

– Strona rosyjska nie wystąpiła o zgodę na wlot w polską przestrzeń powietrzną. Zarzut o braku zgody ze strony Polski jest bezpodstawny i nieprawdziwy – oświadczyło MSZ.

– Czas napięcia związany z epidemią wykorzystywany jest także do rozbijania jedności europejskiej i transatlantyckiej. (poprzez dezinformacje). Żaden samolot lecący z pomocą dla  Włoch nie został zablokowany. Polska przestrzeń powietrzna dla tranzytu jest otwarta. Bądźmy uważni! – dodał wiceminister Marcin Przydacz.

REKLAMA/Advertisement

Samolot faktycznie szerokim łukiem ominął Polskę, lecąc nad Ukrainą, Morzem Czarnym, Bałkanami i Morzem Adriatyckim. Czy nagłaśnianie takiej trasy (zresztą typowej dla takiej trasy) w pojawiających się na Youtube filmikach miało uzasadnić oskarżenia wobec Polski?