Policja straszy kibicami zdjęciem z… Marszu Niepodległości. “Kto was obroni, gdy przyjdą oni?”

Polska policja ewidentnie przeżywa kryzys. Mają coraz mniej chętnych, a i jakość kandydatów nie jest na wysokim poziome. W związku z tym przygotowano kontrowersyjną kampanię, mającą zachęcić ludzi do służby.

Na Śląsku pojawiły się dość kontrowersyjne billboardy. Widać na nich kibiców odpalających race. Zdjęcie najprawdopodobniej pochodzi z Marszu Niepodległości zorganizowanego w 2012 roku. Oczywiście nie miał on ocieplić wizerunku fanów, ale zachęcić do… pracy w policji. Pod zdjęciem bowiem znajduje się podpis: “Kto was obroni gdy przyjdą oni? Brak chętnych do służby w policji”.


Hasło podobne jest do tego, którego używali sami kibice odnośnie do zalewających Europę muzułmańskich imigrantów. W tamtym przesłaniu to oczywiście fani byli przedstawieni jako ci dobrzy, a muzułmanie jako wrogowie. Atak ze strony policji jest jednak trochę nie trafiony, ponieważ na polskich stadionach od dawna nie mają miejsca jakieś spektakularne awantury, a przypadkowe osoby mogą czuć się bezpiecznie.


Dużo też można zarzucić samym funkcjonariuszom, którzy nie raz przekraczali swoje uprawnienia. W dobie smartfonów i internetu łatwiej jest uwiecznić na nagraniach tego typu sytuacje i coraz częściej takie patologie wychodzą na jaw.

Tak było zresztą właśnie przy okazji Marszu Niepodległości w 2012 roku, kiedy nagrania filmowe pokazały wyraźnie w jaki sposób zachowywały się policyjne oddziały, ale również pokazały zamaskowanych policyjncyh funkcjonariuszy, którzy udawali uczestników marszu dokonując różnego rodzaju prowokacji. Czy również takich policjantów szuka teraz do służby NSZZ Solidarność?

REKLAMA/Advertisement