Policja straszy kibicami zdjęciem z… Marszu Niepodległości. “Kto was obroni, gdy przyjdą oni?”

Polska policja ewidentnie przeżywa kryzys. Mają coraz mniej chętnych, a i jakość kandydatów nie jest na wysokim poziome. W związku z tym przygotowano kontrowersyjną kampanię, mającą zachęcić ludzi do służby.

Na Śląsku pojawiły się dość kontrowersyjne billboardy. Widać na nich kibiców odpalających race. Zdjęcie najprawdopodobniej pochodzi z Marszu Niepodległości zorganizowanego w 2012 roku. Oczywiście nie miał on ocieplić wizerunku fanów, ale zachęcić do… pracy w policji. Pod zdjęciem bowiem znajduje się podpis: “Kto was obroni gdy przyjdą oni? Brak chętnych do służby w policji”.


Hasło podobne jest do tego, którego używali sami kibice odnośnie do zalewających Europę muzułmańskich imigrantów. W tamtym przesłaniu to oczywiście fani byli przedstawieni jako ci dobrzy, a muzułmanie jako wrogowie. Atak ze strony policji jest jednak trochę nie trafiony, ponieważ na polskich stadionach od dawna nie mają miejsca jakieś spektakularne awantury, a przypadkowe osoby mogą czuć się bezpiecznie.


Dużo też można zarzucić samym funkcjonariuszom, którzy nie raz przekraczali swoje uprawnienia. W dobie smartfonów i internetu łatwiej jest uwiecznić na nagraniach tego typu sytuacje i coraz częściej takie patologie wychodzą na jaw.

REKLAMA/Advertisement

Tak było zresztą właśnie przy okazji Marszu Niepodległości w 2012 roku, kiedy nagrania filmowe pokazały wyraźnie w jaki sposób zachowywały się policyjne oddziały, ale również pokazały zamaskowanych policyjncyh funkcjonariuszy, którzy udawali uczestników marszu dokonując różnego rodzaju prowokacji. Czy również takich policjantów szuka teraz do służby NSZZ Solidarność?