Podpisz się! Petycja w obronie policjanta z mieczykiem Chrobrego

“Gazeta Wyborcza” i Obywatele RP rozpętują kolejną antypolską awanturę. Dopatrzono się bowiem u jednego z policjantów ochraniającego 15 sierpnia organizowany w stolicy Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej… mieczyka Chrobrego przypiętego do munduru.

Mieczyk Chrobrego to symbol, używany przez polskich narodowców, przedstawiający Szczerbiec, miecz koronacyjny królów polskich, owinięty wstęgą w polskich barwach narodowych. Wprowadzono go do użycia w momencie powołania w 1926 r. Obozu Wielkiej Polski, ale wkrótce przyjęły go również inne narodowe organizacje. Różnił się jedynie literami skrótów tychże organizacji na wstędze.

REKLAMA/Advertisement

– To “mój” dzisiejszy funkcjonariusz polskiej policji państwowej. On mnie “obsługiwał”. Z mieczykiem chrobrego. Spisał bardzo sążniste wypracowanie do służbowego kajetu. Prawdopodobnie o tym, jak utrudniałem prowadzenie czynności. Niewykluczone, że również o tym, że służy w “para-przestępczej organizacji partyjnej”. Mam nadzieję, że złoży stosowne zawiadomienie dotyczące obrazy funkcjonariusza – żali się na Facebooku na interweniujacego policjanta działacz Obywateli RP, Wojciech Kinasiewicz.

W obronie funkcjonariusza stanęły Roty Niepodległości, które zbierają podpisy pod petycją w jego obronie, adresatami której są Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej oraz Komendant Rejonowy Policji inspektor Sławomir Piekut.

REKLAMA/Advertisement

– (…) z zaniepokojeniem przyjęliśmy ostatnie doniesienia na temat zapowiadanych przez Komendę Wojewódzką Policji „czynności wyjaśniających” w sprawie funkcjonariusza, który dokonywał tego dnia czynności z narodowym symbolem przypiętym do kamizelki – czytamy w dokumencie. – Choć Mieczyk Chrobrego, o którym mowa, nie jest jednym z przedmiotów umundurowania, należy przypomnieć, że symbol ten w żaden sposób nie koliduje z wartościami, które przyświecać winny Policji i na straży których zobowiązani są stać jej przedstawiciele. Wizerunek Szczerbca, nawiązującego do początków polskiej państwowości, oplecionego wstęgą w polskich barwach narodowych, jest symbolem niezwykle ważnym dla Narodu polskiego, któremu każdy policjant ślubuje wierną służbę zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o Policji (Ustawa o Policji z dn. 6 kwietnia 1990 roku, Dz. U. z 2019 r. poz. 161, 125, 1091)*. Użycie tego symbolu przez funkcjonariusza polskiej Policji jest wyrazem patriotycznych, narodowych wartości wyznawanych przez człowieka, który zobowiązał się „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Zachęcamy do zapoznania się z całością i podpisania!

REKLAMA/Advertisement

LINK