Płk Wroński ujawnia szpiega, który przejmuje prawicowe portale. Jest też mowa o Telewizji Republika [WIDEO]

Piotr Wroński ujawnił, że podchody pod prawicowe portale prowadzi Konrad P., prawdopodobnie nielegał, który chce przejąć kontrolę nad prawicowymi portalami. “Powinien się nim zająć kontrwywiad” – apeluje Wroński.

Jak wyjaśnia Wroński, on sam współpracował do niedawna z Konradem P. Jak wyjaśnił w filmowym nagraniu, ma wobec Konrada P. swego rodzaju dług, w związku z tą współpracą, na 10 tys. zł. Jednak niedawno przyjrzał się wnikliwiej temu w jaki sposób działa Konrad P. Okazało się, że Konrad P. nie figuruje w żadnych kartotekach. Po prostu nie istnieje. Nie ma żadnego adresu zameldowania w Polsce, nie ma żadnych śladów jego istnienia. Sam Wroński mówi, że wcale nie ma pewności, że Konrad P. się tak właśnie nazywa. Tymczasem Konrad P. funkcjonuje w prawicowym środowisku, współpracując z wieloma znanymi portalami.

REKLAMA/Advertisement

Wroński mówi również o tym, że część prawicowych portali z którymi już nie współpracuje zostały przez niego albo oszukane na pieniądze, albo przejęte i skanalizowane. Wśród oszukanych portali wymienia portal wRealu24.pl, prowadzony przez Marcina Rolę i i Magdalenę Derucką. Jest też mowa o Telewizji Republika. Wroński powołuje się na słowa samego Konrada P. mówiąc, że miał on wypożyczyć “ważnej redaktorce” tej telewizji telefon komórkowy. Wroński sugeruje, że taki telefon może mieć zainstalowany podsłuch.

Jak to możliwe, że “nieistniejący” Konrad P. prowadzi swoją działalność? Jak wyjaśnia płk. Wroński, wszystko odbywa się na “słupa”. Czyli to nie Konrad P. prowadzi oficjalnie firmę tylko podstawiona inna osoba. Mowa w materiale jest o kobiecie w ciąży. Mowa jest również, że to właśnie ona ostatecznie poniesie wszelkiego rodzaju konsekwencje prawne i finansowe w związku z roszczeniami jakie już w tej chwili wysuwają poszkodowane portale.

REKLAMA/Advertisement

Wroński mówi również, że firma oparta na słupie, “wygrała” przetarg organizowany przez jedno z ważniejszych miast w Polsce. Nie wymienia nazwy tego miasta. Nie wymienia również nazwy portali z którymi obecnie współpracuje Konrad P. Jak również nie wymienia nazw portali, oprócz wRealu, oszukanych przez Konrada P.

Wroński zapowiada, że temat Konrada P. i jego działalności będzie jeszcze poruszał w najbliższy wtorek.

REKLAMA/Advertisement