PiS z dużą przewagą nad resztą stawki; Konfederacja tuż pod progiem

– Prawo i Sprawiedliwość nadal nie ma sobie równych na polskiej scenie politycznej. Partia Kaczyńskiego może liczyć na samodzielną większość – takie wieści przynosi najnowszy sondaż Polska Press Grupy.

Ekipa rządząca może liczyć na 45 proc. poparcia, co oznaczałoby 245 posłów w Sejmie. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na zaufanie 30 proc. badanych i to dawałoby temu ugrupowaniu 155 poselskich mandatów.

Na trzecim miejscu znajduje się koalicja SLD, Razem i Wiosny. Lewicowa lista może liczyć na 11 proc. i oznaczałoby to, że wprowadziłaby 45 posłów do Sejmu. Próg wyborczy przekroczyłby również PSL – ta parcia może liczyć na 6 proc. głosów i 13 miejsc w niższej izbie polskiego parlamentu.

Pod progiem znalazła się Konfederacja – 4 proc. poparcia oraz Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy 2,5 proc. Skuteczni posła Piotra Liroya-Marca ma 1 proc. poparcia. Sondaż zrealizowano w dniach 23-29 sierpnia przez Polska Press Grupę na reprezentatywnej próbie 8 tysięcy dorosłych Polaków.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement