PILNE! Szumowski podał się do dymisji: “Pozostaję posłem i wracam do wyuczonego zawodu”

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Poinformował, że wraca do zawodu kardiologa. Szumowski był twarzą walki z tzw. pandemią koronawirusa i autorem wielu kuriozalnych więc wypowiedzi. Pełnił funkcję ministra zdrowia od stycznia 2018 roku, kiedy w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego zastąpił na tym stanowisku Konstantego Radziwiłła.

– Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Wracam do zawodu, jestem kardiologiem, elektrofizjologiem, chciałbym leczyć pacjentów – powiedział Szumowski.

– Umowa dżentelmeńska między mną a premierem i prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski i choćby zakończyć oraz wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia – wyjaśnił. – Dzisiaj uznałem, że to jest ten czas. Mamy zbudowany w Polsce system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów. Udało się doprowadzić do tego, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, jak w krajach Europy Zachodnie, o wiele bogatszych od nas – Włoszech, Francji – dodał.

Warto zauważyć, że wczoraj z Ministerstwa Zdrowia odszedł jego zastępca, wiceminister Janusz Cieszyński, który w jednym z wpisów na Twitterze nazwał Polaków nie noszących maseczek “cwaniakami”. Czy dymisje obu polityków oznaczają odejście od sanitarnego reżimu i absurdalnych obostrzeń? Czas pokaże, ale jak mówią niektóre doniesienie medialne wewnątrz samego PiS jest grupa polityków zdecydowanie sprzeciwiających się “nowej normalności”, której twarzą był właśnie Łukasz Szumowski.

REKLAMA/Advertisement