Pijany Polak z nożem w ręku zaatakował żydowską wycieczkę i został postrzelony przez izraelskiego ochroniarza – bezczelna manipulacja “Times of Israel”

“Times of Israel” poinformował przed południem na swojej stronie internetowej o antysemickim ataku w Warszawie. Według relacji gazety, wczoraj będący pod wpływem alkoholu Polak z nożem w ręku, razem z kolegą, usiłował wejść do autokaru szkolnej wycieczki z Izraela, która ruszała spod Novotelu. Został jednak postrzelony przez izraelskiego ochroniarza.

Artykuł zniknął jednak ok. południa ze strony dziennika. Informacje te stanowczo zdementowała warszawska policja.

REKLAMA/Advertisement

– Nie było żadnego postrzału. Nikt nie próbował dostać się do żadnego autokaru. Zdarzenie, jak wynika z dotychczasowych ustaleń i informacji przekazanych przez wspominanego w tekście ochroniarza (notabene Polaka) nie ma żadnych związków z antysemityzmem, ani nacjonalizmem – czytamy na Twitterze. – Nietrzeźwy mężczyzna, który w tym zdarzeniu – sprzeczce uczestniczył, trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W czasie zdarzenia, w tym miejscu nie było żadnej zagranicznej wycieczki studenckiej ani innych cudzoziemców. Z relacji wymienionego w tekście ochroniarza wynika, że w czasie zajścia nie padły żadne słowa o charakterze antysemickim. Podkreślamy jeszcze raz, że nikt nie strzelał. Nie mamy także żadnych informacji, aby ktokolwiek miał odnieść w tym zajściu obrażenia.

REKLAMA/Advertisement