Pijąc mleko, jedząc sery – okradasz cielaki! – kuriozalna akcja w Poznaniu

Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt to założona w 1994 r. przez międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt. Działa również w Polsce.

Jej dziełem są m.in. takie akcje, jak np. „Krwawe święta” – przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu karpi w okresie przedświątecznym czy „Nie w moim imieniu” – przeciw wywozowi i zabijaniu polskich koni na mięso.

REKLAMA/Advertisement

Jak informuje na Facebooku jej poznański oddział, tamtejsi aktywiści pod hasłami “Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt”, “Białe kłamstwa”, “Zostań Wege” stoją za akcją zawieszenia na Placu Wiosny Ludów billboardu “Białe kłamstwa” oraz kilku citylightów na przystankach tramwajowych. Przekonują, że picie mleka to faktycznie kradzież, gdyż mleko to powinno trafiać do… cielaków.

– Współczesna nauka i medycyna mówią jasno: należy w końcu obalić mit o zdrowym wpływie mięsa i nabiału na zdrowie i życie człowieka. Widać bowiem jak na dłoni, że jest zupełnie odwrotnie. Jeśli nie chcemy obawiać się wymienionych wyżej chorób i mieć zdrowe kości, musimy wykluczyć produkty pochodzenia zwierzęcego z naszych jadłospisów, zamieniając je na pełnowartościową dietą roślinną bogatą w owoce, warzywa, grzyby, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona i niewielkie ilości tłuszczów roślinnych. Należy się w końcu przeciwstawić latom propagandy przemysłu mlecznego . Szczególnie, że aktualnie sklepy ze zdrową żywnością, a nawet regularne supermarkety, proponują nam całą gamę produktów na bazie roślin, którymi w powodzeniem można zastąpić nabiał i mięso i dzięki temu uchronić nasze zdrowie, a nawet życie – przekonuje strona bialeklamstwa.viva.org.pl.

REKLAMA/Advertisement

Ważny jest też aspekt psychologiczny, bo “krowy to łagodne, przyjazne i niezwykle inteligentne stworzenia. Uczą się poprzez naśladownictwo. Są zdolne do zapamiętywania informacji, rozwiązywania problemów i radości ze znalezienia rozwiązania. Rozumieją związki przyczynowo-skutkowe, zawiązują wieloletnie przyjaźnie i potrafią martwić się o przyszłość. Przeciętny okres użytkowania krowy mlecznej w Polsce wynosi 3,1 roku. W celu utrzymania nieprze- rwanej produkcji mleka, co roku jest sztucznie zapładniana i rodzi cielę. Gdy już przestaje być wydajna, zostaje sprzedana na ubój”.

Podobne akcje przeprowadza się też np. w Niemczech (foto poniżej).

Foto: FB/@viva.poznan, Youtube

REKLAMA/Advertisement

za: