Patlewicz ujawnia: Janusz Bieszk – “guru” turbosłowian agentem komunistycznych służb [WIDEO]

Radosław Patlewicz – autor “Historii politycznej Polski” oraz „Małej Księgi Bohaterów Polski” – w opublikowanym dzisiaj materiale ujawnia efekty swojego dziennikarskiego śledztwa, które dzięki legitymacji prasowej magazynu i portalu Magna Polonia przeprowadził w archiwach IPN.

– W tytule nagrania napisałem “Wielka Lechia czyli ubeckie rzygowiny”. Nie stało się tak bez powodu. Jest to bezpośrednie nawiązanie do słów Stanisława Michalkiewicza, który w taki a nie inny sposób nazwał internetową hucpę oraz zakłamywanie historii Polski pod szyldem pogańskiej Wielkiej Lechii, która miała istnieć od tysiącleci i trząść całym swiatem – tłumaczy. – Taka miała być potężna a tymczasem przyszli jacyś misjonarze katoliccy i ją zniszczyli a potem jeszcze ukryli wszelkie na nią dowody i pilnują tajemnicy do dzisiaj.

REKLAMA/Advertisement

Opowieść Patlewicza sięga postaci Bernarda (Bolesława) Tejkowskiego, by dojść do Janusza Bieszka – niekoronowanego króla turbosłowian – autora m.in. pozycji “Słowiańscy królowie Lechii: Polska starożytna”.

– W czasie kwerendy internetowej okazało się, że nigdzie nie ma jego życiorysu, nawet na stronie wydawnictwa, z wyjątkiem informacji, że jest ekonomista oraz… przybliżonej daty urodzenia – powiedział Patlewicz.

REKLAMA/Advertisement

Z akt wynika, że w latach 70-tych Bieszk jako agent “Henryk” został zwerbowany przez komunistyczne służby wojskowe, został przez nie gruntownie przeszkolony a następnie działał na ich rzecz na Zachodzie. Pojawia się potem informacja, że “kieruje całokształtem pracy w rezydenturze holenderskiej o kryptonimie ‘Rekin'”.

U zarania “Solidarności” okazuje się, że “Janusz Bieszk ma do niej stosunek zgodny z linią partii” i “odnosi się do niej negatywnie” a potem “w pełni akceptuje wprowadzenie stanu wojennego i aktualną politykę gospodarczą i społeczną WRON”.

REKLAMA/Advertisement

Całość nagrania oraz zawartość teczki agenta “Henryka” poniżej:

LINK do teczki Janusza Bieszka

Patlewicz: Turbosłowianizm to na każdym poziomie absurd [WIDEO]