Partia KORWIN przestała istnieć. Traci też subwencje z budżetu!

Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN, nieformalnie Wolność) – partia polityczna założona w styczniu 2015 r. przez część działaczy Kongresu Nowej Prawicy skupionych wokół Janusza Korwin-Mikkego, zarejestrowana sądownie 23 czerwca tegoż roku, przestała istnieć – jak informuje ”Fakt”. Ministerstwo Finansów w trybie natychmiastowym wstrzymało wypłatę kolejnej transzy subwencji budżetowej.

W październikowych wyborach parlamentarnych w 2015 r. KORWIN zdobyła 722 999 głosów, czyli 4,76% (zajmując 7. miejsce i nie uzyskując mandatów, jednak zdobywając uprawnienie do otrzymania subwencji z budżetu państwa.

REKLAMA/Advertisement

Facebook znów uderzył w Marsz Niepodległości. Redaktorzy fanpejdża ukarani 30-dniowym banem!

REKLAMA/Advertisement

 

Jak poinformowano wczoraj, KORWIN została nieprawomocnie wpisana do rejestru partii politycznych w styczniu 2015 r. W roku następnym Sąd Najwyższy odmówił jej zarejestrowania a w listopadzie 2018 r. Sąd Apelacyjny podtrzymał tę decyzję. Wczoraj postanowienie się uprawomocniło. Z formalnego punktu widzenia partia przestała istnieć.

– Ministerstwo poprosiło nas o wyjaśnienie kwestii rejestracji i zablokowało nam subwencję. Tu doszło do jakiejś pomyłki sądowej, bo przecież była partia i co? I nagle nie ma partii? W wyborach europejskich na pewno sobie poradzimy, zaś jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to cóż, najwyżej założymy nową partię – powiedział “Faktowi” Janusz Korwin-Mikke.

za: fakt.pl