Parada równości w Elblągu nielegalna?

Parada Równości organizowana przez aktywistów LGBT w Elblągu została zgłoszona nieprawidłowo i niezgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach, w związku z czym jest nielegalna – informuje Fundacja Pro-Prawo do Życia. Skutków tej sytuacji obawiają się mieszkańcy miasta.

W niedzielę 29 września przez Elbląg ma przejść “I Elbląski Marsz Równości”, organizowany przez aktywistów LGBT. Jednocześnie, mieszkańcy miasta wspierani przez wolontariuszy Fundacji Pro-prawo do życia, zamierzają zorganizować publiczną modlitwę różańcową w intencji przebłagalnej za publiczną promocję homoseksualizmu i profanacje, jakich dopuszczają się organizacje LGBT. Oba wydarzenia przypadają na ten sam dzień, jednak do przemarszu środowisk homoseksualnych może nie dojść.

REKLAMA/Advertisement

– Aktywiści LGBT złożyli swoje zawiadomienie o zamiarze organizacji przemarszu w sposób nieprawidłowy i niezgodny z ustawą Prawo o zgromadzeniach, a konkretnie zrobili to po prostu za wcześnie, w związku z czym ich parada jest nielegalna i zakłóca zgłoszoną w sposób poprawny inicjatywę modlitewną – mówi Marek Wąsowski, który koordynuje działaniami Fundacji Pro-prawo do życia w Elblągu.

Działacze Fundacji obawiają się, że w niedzielę 29 września może dojść do prowokacji ze strony aktywistów LGBT, którzy zamierzają zakończyć swój przemarsz przed elbląską katedrą, nieopodal siedziby kurii diecezjalnej.

REKLAMA/Advertisement

– Miesiąc temu całą Polskę zszokowały wydarzenia z Poznania, gdzie w trakcie imprezy zorganizowanej przez aktywistów LGBT symulowano poderżnięcie gardła arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Czy ktoś może zagwarantować, że do tego typu ekscesów nie dojdzie w Elblągu? – zastanawia się Wąsowski. – Media niemal co tydzień donoszą o kolejnych prowokacjach, do których dochodzi publicznie na tego typu marszach i paradach w innych miastach Polski. Profanacja symboli religijnych, przede wszystkim Najświętszego Sakramentu, bezczeszczenie wizerunków Matki Bożej oraz liczne słowa i gesty nienawiści skierowane w stosunku do katolików – to wszystko obserwujemy na tak zwanych paradach “równości”. Co więcej, na profilach działaczy LGBT w internecie aż roi się od rozmaitych bluźnierstw.

– Gdzie tu tolerancja, o którą rzekomo walczą te środowiska? – pyta Wąsowski.

Istnieje również realna obawa o fizyczne bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w związku z przejściem “marszu równości”. Niepokój potęguje fakt, że w obecnym kształcie zgromadzenie jest nielegalne.

– W innych miastach “parady równości” regularnie przyciągają chuliganów i pseudokibiców. Bójki, rozboje i zatrzymania to niemal stałe zjawisko związane z przemarszami LGBT. W związku z “marszami równości” dochodziło w innych miastach do napaści na funkcjonariuszy policji, walk na kamienie i petardy oraz innych rodzajów agresji. Czy elbląskie służby poradzą sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, jeśli po raz kolejny dojdzie do tego typu incydentów i prowokacji? – pyta Marek Wąsowski.

Jednak najgorszym problemem, zdaniem Fundacji Pro-prawo do życia, jest promocja przez aktywistów LGBT homoseksualizmu oraz rozwiązłości seksualnej wśród mieszkańców Elbląga.

REKLAMA/Advertisement

– Marsz równości to jedynie przykrywka. Aktywiści LGBT dążą do tego aby oswoić mieszkańców Elbląga, a szczególnie dzieci i młodzież, z homoseksualizmem i innymi perwersjami seksualnymi. Tak jak w całej Polsce przygotowują w ten sposób grunt m.in. pod przeforsowanie edukacji seksualnej w szkołach – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji. – Nieopodal Elbląga, w Gdańsku, aktywiści LGBT wprowadzili do szkół niezwykle radykalny program edukacji seksualnej, który wywołuje liczne protesty rodziców. W ramach zajęć uczniowie zachęcani są do regularnej masturbacji a także są oswajani z seksem analnym i oralnym. Podczas edukacji seksualnej kwestionuje się także ich tożsamość płciową. Są to działania o charakterze pedofilskim, na które nie ma naszej zgody. Obawiam się, że jak tylko aktywiści LGBT umocnią swoje siły w Elblągu, będą próbowali forsować to samo w tutejszych szkołach.

W odpowiedzi na marsz LGBT, Fundacja Pro-prawo do życia organizuje w niedzielę 29 września publiczną modlitwę różańcową w intencji przebłagalnej za promocję homoseksualizmu i profanacje, jakich dopuszczają się organizacje LGBT. Będzie to jednocześnie pokojowy protest przeciwko tego typu działaniom w Elblągu, połączony z akcją informacyjną, w ramach której zainteresowane osoby będą mogły otrzymać od wolontariuszy Fundacji poradnik, z którego można dowiedzieć się jak ochronić swoje dziecko przed “edukatorami” seksualnymi i aktywistami LGBT. Szczegóły tego wydarzenia (konkretne miejsce i godzina) zostaną już wkrótce podane do wiadomości publicznej. Fundacja zaprasza wszystkich elblążan do udziału w modlitwie.

informacja prasowa Fundacji Pro-prawo do życia

REKLAMA/Advertisement