Somalijczyk pijany jeździł po ulicach Opola. Uszkodził 4 samochody

– W poniedziałek 6 kwietnia około godziny 5 do opolskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kolizji na ulicy Bończyka w Opolu – podaje portal www.ratownictwo.opole.pl

26-letni Somalijczyk spowodował uszkodzenie 4 samochodów, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Rejterada Afrykańczyka nie była skuteczna; już po kilku minutach został ujęty przez policjantów. Okazało się, że był pijany – miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– O 5 rano otrzymaliśmy informację o uszkodzeniu pojazdów przez kierującego Hyundaiem. Z relacji świadka wynikało, że sprawca oddala się z miejsca zdarzenia w kierunku ZUS, funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać kierującego. Zatrzymanym okazał się 26-letni obcokrajowiec z niemieckim prawem jazdy. Pomiar alkomatem wykazał u niego 1,5 alkoholu we krwi. Funkcjonariusze udali się z mężczyzną na oddział zakaźny, gdzie zostanie przebadany na obecność koronawirusa, jeśli test okaże się ujemny, sprawca zdarzenia zostanie zatrzymany – powiedziała portalowi 24.opole.pl mł. asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

REKLAMA/Advertisement