Ojcowskie serce: Rekolekcje Wielkopostne 2021 prowadzi bp Artur Ważny [WIDEO]

Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane Ojcowskie serce. 8-odcinkowy cykl to rozważania modlitwy Ojcze naszz perspektywy św. Józefa. Wideo-rozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

REKLAMA/Advertisement

– Św. Józef to człowiek, który doskonale orientuje się w ciemności. On we śnie otrzymuje słowo od Boga, podejmuje je i w ciemności reaguje. Św. Józef to bohater na ciemność, którą przeżywa dzisiejszy człowiek, który nie wie dokąd iść – mówi bp Artur Ważny w zapowiedzi tegorocznych rekolekcji wielkopostnych przygotowanych przez Profeto.

Jak zapowiada bp Ważny, rekolekcje będą mówić o Bogu, który jest ojcem i który nas kocha. Kolejne rozważania będą interpretować modlitwę “Ojcze nasz” z perspektywy opiekuna Jezusa – Patris corde, czyli “Ojcze nasz” widziane oczami św. Józefa.

REKLAMA/Advertisement

Rekolekcje zatytułowano “Ojcowskie serce”. To nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. “Patris corde” – “ojcowskim sercem” to także zawołanie biskupie bp Artura Ważnego.

– Chciałbym, żebyśmy wzięli św. Józefa za patrona nie tylko tych rekolekcji, ale całego naszego życia i uświadomili sobie, że św. Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi – mówi bp Ważny.

REKLAMA/Advertisement

Odcinki rekolekcji “Ojcowskie serce” będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto. Nasz portal jest patronem medialnym rekolekcji.

Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach: https://profeto.pl/rekolekcje-wielkopostne-2021—-ojcowskie-serce—-bp-artur-wazny—zapowiedz

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy “Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.