Obrzydliwe oskarżenia prezydenta Izraela: Wielu Polaków pomagało mordować

Jak pisze “Times of Israel” prezydent tego kraju Reuven Rivlin po raz kolejny popisał się obrzydliwym antypolonizmem i w czasie poniedziałkowej rozmowy z Andrzejem Dudą oskarżył Polaków o mordowanie Żydów i współpracę z Niemcami.

– Prezydent Reuven Rivlin podczas spotkania ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą wystrzelił najnowszą salwę w sporze między dwoma narodami o współudział Polaków ws. przemocy antyżydowskiej podczas i po II wojnie światowej – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

Rivlin raczył potwierdzić, że Polska walczyła z Niemcami, ale ohydnie oskarżał Polaków mówiąc, że wielu “było obojętnych, albo nawet pomagało Niemcom mordować Żydów”. Dodał też, że chociaż to Niemcy były prowodyrem holokaustu, to inne kraje “muszą wziąć odpowiedzialność”.

Tak właśnie wygląda rzekomy “sojusz” między Polską a Izraelem. Reuven Rivlin był tak bezczelny, że po takich tyradach zaprosił Andrzeja Dudę do Jerozolimy, aby dyskutować o współpracy. Prezydent Izraela uważa, że między oboma tymi krajami istnieje “nierozerwalna więź”.

REKLAMA/Advertisement