“Obrońcy Demokracji” chwalą Facebooka za cenzurowanie i kasowanie narodowych stron!

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji postanowili zabrać głos na temat niedawnych poczynań administracji Facebooka w stosunku do Ruchu Narodowego i jego prezesa. W teorii od “obrońców demokracji”, wielokrotnie manifestujących swoje przywiązanie do wolnych mediów i wolności słowa, spodziewać się powinniśmy poparcia dla przywrócenia obu skasowanych profili.

Oczywiście KOD-owcy nie za wiele mają wspólnego z głoszonymi przez siebie ideami. Dlatego też na ich portalu Koduj24.pl przeczytać możemy, że decyzja o wykasowaniu profilów legalnie działającej partii i jej prezesa Roberta Winnickiego jest całkowicie słuszna i zasadna! Chwalą także podwładnych Zuckerberga za wspieranie “poprawności lewicowo-liberalnej”, która – ich zdaniem – “jest z ducha chrześcijańska i przyczynia się do łagodzenia obyczajów i pokojowego współżycia różnorodnych użytkowników Ziemi oraz Facebooka”. Peanów na cześć poprawności politycznej nie koniec. “Dzięki niej jest na świecie stosunkowo mniej agresji, nienawiści i wojen niż gdyby rządzili nim narodowcy różnej maści” – dowiadujemy się z lektury teksty na Koduj24.pl.

Konstatacja artykułu jest taka, że “rozmawiać należy” i oczywiście wolność słowa to podstawa, jednakże do debaty publicznej nie można dopuszczać “faszystów”. A kto jest “faszystą”? Na to pytanie odpowiadała wielokrotnie “Gazeta Wyborcza”…

REKLAMA/Advertisement