“Obrońca demokracji” do kamerzysty: “Łapy ci połamiemy!” . To ten sam, który kilka miesięcy temu nakłaniał do pobica dziennikarza TVP Info [WIDEO]

“Obrońcy demokracji” nie pierwszy raz wykazują się agresją wobec dziennikarzy telewizji publicznej. Przedstawiciele mediów są wyzywani, szarpani, opluwani, pod ich adresem kierowane są różnego rodzaju groźby.

O takich zachowaniach ze strony “obrońców demokracji” pisaliśmy niejednokrotnie. Największym chyba skandalem do tej pory, w tego typu sytuacjach, był atak pod Sejmem na dziennikarkę TVP Info inspirowany przez innych dziennikarzy (!), związanych z takimi mediami jak “Gazeta Wyborcza” i “TVN”: Atak na dziennikarkę TVP Info to zorganizowana akcja dziennikarzy związanych z Gazeta.pl, Wyborczą, TVN i Wprost [WIDEO]

Podobnie było i tym razem pod Sejmem, kiedy pojawiła się wśród pikietujących, ekipa programu w “Tyle wizji”. Pod adresem dziennikarki poleciały obraźliwe epitety, a pod adresem kamerzysty groźby. Najbardziej agresywny wobec ekipy TVP był mężczyzna z brodą, słuchawką w uchu i naszywką “ochrona” na ramieniu. To nie pierwszy raz, kiedy ten mężczyzna, który robi za ochroniarza podczas różnego rodzaju akcji organizowanych przez Obywateli RP, jest agresywny wobec dziennikarzy.

– Sprzedawczyku! Kogo Ty nagrywasz? Obywatela, który walczył o tą Polskę, abyś tutaj teraz stał i podjudzał!? Śmieciarzu jeden – tak zwracał się do kamerzysty. Ale również mu groził połamaniem rąk. O tym, że walczył o wolną Polskę i to jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku, wykrzykiwał również do dziennikarki, machając groźnie palcem przed jej nosem i obrażając ją:
– Większy mam szacunek do k…y spod latarni jak do ciebie!

Jak podało TVP Info całej tej sytuacji przyglądał się Bartosz Kramek, przewodniczący rady fundacji “Otwarty Dialog” (widać to na poniższym nagraniu). Jednak ten twórca planu obalenia rządu PiS nie stanął w obronie dziennikarki, której na jego oczach ubliżano. W obronie reporterki stanęła jedynie jedna z pikietujących kobiet.

Ten sam ochroniarz i “obrońca demokracji” równie agresywnie zachowywał się 10 licpa, podczas kontrmanifestacji organizowanej przez Obywateli RP. Wówczas robił za ochroniarza Władsyława Frasyniuka. Kiedy dziennikarz TVP Info zaczął zadawać pytania Frasyniukowi został napadniety przez “obrońców demokracji”. Ci nie tylko mu wówczas ubliżali, a również popychali, szarpali, kopali, a nawet jeden z nich uklęknął za dziennikarzem w taki sposób, aby cofający się przed tłumem Rachoń potknął się o niego i wywrócił. Natomiast wspomniany ochroniarz nawoływał do pobicia dziennikarza.

Nagranie z demonstracji Obywateli RP 10 lipca 2017 na której został zaatakowany Michał Rachoń

Dziennikarze szybko ustalili kim jest ów “obrońca demokracji”. Wspomniany Michał Rachoń napisał na Twitterze:

To indywiduum – Franciszek Jagielski wielokrotnie nawoływało do używania przemocy w czasie marszów i imprez KOD oraz Obywateli RP. Oczekuję, że te działania zostaną potraktowane w końcu zgodnie z obowiązującym prawem.

Mocny komentarz zamieścił dziennikarz “Gazety Polskiej| Wojciech Mucha:

Właśnie mnie @michalrachon uświadomił, kim jest knur atakujący reporterkę @tvp_info, wyzywający od najgorszych i tworzący atmosferę linczu na drobnej dziewuszce. Agencja Ochrony “Farmazon”, wafel elit III RP. Nie mam więcej pytań. Splunąć to za wiele.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement