Obie strony gotowe na wojnę: “Siły morskie Iranu mają zniszczyć wszelkie amerykańskie siły terrorystyczne w Zatoce Perskiej”

Amerykańskie okręty wojenne zostaną zniszczone, jeśli zagrożą irańskim wojskowym okrętom lub cywilnym statkom w Zatoce Perskiej – powiedział dowódca irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej generał-major Hosejn Salami w przemówieniu wyemitowanym przez telewizję państwową.

Salami stwierdził w odpowiedzi na wczorajsze pogróżki prezydenta Trumpa, że każda amerykańska prowokacja spotka się z „miażdżącą reakcją”.

REKLAMA/Advertisement

– Bezpieczeństwo Zatoki Perskiej jest częścią strategicznych priorytetów Iranu – oświadczył. – Rozkazałem naszym siłom morskim zniszczyć wszelkie amerykańskie siły terrorystyczne w Zatoce Perskiej, które zagrażają bezpieczeństwu wojskowych i niewojskowych statków Iranu.

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif napisał na Twitterze wcześniej, że siły USA, prowokując irańskich marynarzt w Zatoce Perskiej, nie mają żadnych interesów na wodach oddalonych o 7000 mil od domu. Wezwał prezydenta Trumpa do zajęcia się potrzebami obywateli spowodowanymi pandemią koronawirusa, zamiast wtrącania się w sprawy w Zatoce.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement