Nowe tłumaczenie Koranu na polski sponsoruje … Turcja Erdogana! Co na to polskie służby?

Muzułmański Związek Religijny w RP ogłosił, że jesienią ukaże się nowe, dostosowane do dzisiejszych odbiorów tłumaczenie świętej księgi wyznawców islamu – Koranu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że cały projekt tłumaczenia sponsorowany jest przez ministerstwo ds. religii Republiki Turcji, która rządzona jest przez prezydenta Recepa Erdogana.

Sam Erdogan nie ukrywa, że odwołuje się do tradycji Imperium Osmańskiego i jego celem jest odbudowa potęgi tureckiej, która oparta ma być o religię proroka Mahometa. Co ciekawe, Muzułmański Związek Religijny RP jest najstarszą i najważniejszą organizacją muzułmańską w Polsce i działa na rzecz społeczności tatarsko-muzułmańskiej uznawanej powszechnie za modelowy przykład mniejszości religijnej w naszym kraju.

REKLAMA/Advertisement

– Teraz dzięki staraniom MZR ukaże się nowe tłumaczenie Koranu; wydrukowanych zostanie pięć tys. egzemplarzy, będzie też dostępny na stronie internetowej. Nowe tłumaczenie ukaże się w 160. rocznicę pierwszego wydania Koranu po polsku- powiedziała Barbara Pawlic-Miśkiewicz z MZR.

Przedstawicielka MZR dodała, że założeniem tłumaczenia było, aby tekst był “jak najbardziej zbliżony do pierwotnego, który miał być przede wszystkim tekstem dla ludzi, tekstem który ma być drogowskazem, słowem Bożym, jasnym wskazaniem jak postępować, jak żyć, jak wypełniać obowiązki nałożone na wyznawcę”.

REKLAMA/Advertisement

Jak będą przetłumaczone sury i wezwania proroka Mahometa do walki z niewiernymi nie wiadomo, ale jest sprawą bardzo niepokojącą, że islamskie mocarstwo jakim jest Turcja Recepa Erdogana sponsoruje tłumaczenia Koranu i ma związki Muzułmańskim Związkiem Religijnym RP. Warto zapytać, czy polskie służby specjalne interesują się organizacjami muzułmańskimi i ich związkami z obcymi państwami. W końcu prezydent Erdogan nie ukrywa, że dąży do odbudowy Imperium Osmańskiego i panowania islamu w całej Europie.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement