“Nie jestem za niepodległością Polski” – zwolennik likwidacji ronda Romana Dmowskiego w Warszawie [WIDEO]

Drugi już u nas dzisiaj materiał poświęcony tzw. Disco przeciw Nienawiści, zorganizowanemu 8 marca przez Warszawski Strajk Kobiet, Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Akcję Demokracja, Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER oraz Studencki Komitet Antyfaszystowski. Wszystkie te skrajnie lewicowe organizacje łączy pomysł zmiany nazwy Ronda Romana Dmowskiego w centrum Warszawy na… Rondo Praw Kobiet.

Feminiści i feministki tłumaczą, czemu trzeba zmienić nazwę Ronda Romana Dmowskiego [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

Ekipa Mediów Narodowych udała się do centrum Warszawy, by porozmawiać z uczestnikami tego dziwnego happeningu. Już pierwsza rozmówczyni skompromitowała się. Przyznała, że impreza ma na celu odebranie twórcy obozu narodowego patronatu nad rondem, ale nie potrafiła powiedzieć kim on był i… uciekła. Kolejni co prawda zostali na miejscach, ale i oni wykręcili się od tłumaczenia.

– Prawa kobiet są dużo ważniejsze niż… – zaczął i nie dokończył pierwszy chętny do wypowiedzi, a na uwagę dziennikarza, iż bez Dmowskiego mogłoby nie być niepodległej Polski, z rozbrajającą szczerością dodał: – Ja nie jestem za niepodległością Polski…

REKLAMA/Advertisement

Równie ciekawa jest rozmowa z ukraińską imigrantką, wyrażającą poparcie dla aborcji – w tym dokonywanej na polskich dzieciach w jej kraju.