Niemieccy kapłani zarzucają kard. Marxowi zdradę wiary: Powiela błędy synkretyzmu i relatywizmu

Koło Kapłańskie z niemieckiego Paderborn w skład którego wchodzą konserwatywni księża z tej diecezji zarzuciło arcybiskupowi Monachium, który jest również przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Reinhardowi Marxowi szerzenie relatywizmu, błędów i pójście z duchem czasu.

Koło Kapłańskie Communio veritatis od miesięcy sprzeciwia się lewicowo-liberalnym zmianom w Kościele w Niemczech i Europie oraz występuje w obronie Tradycji i przeciwko nowinkarstwu. Obecnie kapłani z tej organizacji wezwali wpływowego kardynała do ustąpienia z zajmowanego stanowiska. Oświadczenie Koła wskazuje na nadużycia duchownego: “My uważamy, że w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, w Osobie objawiła się wśród ludzi prawda. [Wasza Eminencja] ze swoim socjologicznym punktem widzenia powiela błędy synkretyzmu i relatywizmu” – czytamy.

– Zarzucamy [Waszej Eminencji] nadużywania duchownej władzy z powodu postrzegania sakramentów Kościoła najwyraźniej jako Waszej prywatnej własności, poświęcanej chętnie na ołtarzu ducha czasu – piszą konserwatywni kapłani.

– Odrzucamy instrumentalizowanie naszej religii! [Wasza Eminencja] wykorzystuje ją w fałszywy, zeświecczony sposób do szerzenia lewicowo-liberalnej politycznej ideologii mainstreamu. Przypominamy, że kardynalska barwa czerwieni nie oznacza flagi neomarksizmu, ale obronę wiary katolickiej aż do przelania krwi. Przy tym Katechizm nie jest nazwą wyspy na Południowym Pacyfiku, ale zobowiązującą wykładnią nauczania Kościoła – czytamy.

– Ogłaszamy, że będziemy wyznawać Jezusa Chrystusa jako jedynego Zbawiciela i prawdziwego Wybawcę, podczas gdy [Wasza Eminencja] odrzucił w skandaliczny sposób krzyż Pana. Modlimy się, by nasz Zachód powrócił do wiary w Trójjedynego Boga, w którym to tylko znaleźć można życie i zbawienie wieczne – głosi oświadczenie.

Oświadczenie to może być odpowiedzią na skandaliczne słowa kard. Reinharda Marxa, który w czerwcu ubiegłego roku stwierdził, że nie podoba mu się nazwa “chrześcijański Zachód”, bo ma być “wykluczające”. Zdaniem niemieckiego purpurata w Europie mieszkają wyznawcy wielu religii, które mają posiadać prawdę. Warto również dodać wyjątkowo haniebne zachowanie kard. Marxa, który w 2016 roku w czasie wizyty w Jerozolimie zasłonił pektorał – krzyż należny katolickim biskupom.

REKLAMA/Advertisement

Znalezione obrazy dla zapytania kard marx wstydzi się krzyża