22 lipca 2024
Wydarzenia

Nielgalni imigranci ukryci w samochodzie Ukrainca

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali do kontroli drogowej, w powiecie suwalskim, mazdę, którą obywatel Ukrainy wiózł 6 cudzoziemców.

Wczoraj (19 września), funkcjonariusze z Placówki SG w Dubeninkach i z Wydziału Zabezpieczenia Działań oddziału zatrzymali do kontroli drogowej mazdę na polskich tablicach rejestracyjnych. Auto prowadził 24-letni obywatel Ukrainy, a w środku podróżówało 3 obywateli Iranu. Kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej zajrzeli do przestrzeni bagażowej samochodu, odkryli kolejnych 3 obywateli tego kraju. Okazało się, że cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski i nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju.

Komendant Placówki SG w Augustowie wydał decyzję zobowiązującą przewoźnika do powrotu do swojego kraju i zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen na okres 10 lat. Ponadto 24-latek usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Szczepańska

Foto: Warmińsko-Mazurski Oddział SG

za: strazgraniczna.pl