Niedoszły poseł Lewicy i feminista: “Chorzy z nienawiści kibice gloryfikują morderców i ohydnie opluwają mniejszości seksualne”

Michał Piękoś – działacz Wiosny Roberta Biedronia kiepsko wypadł w ostatnich wyborach do Sejmu. Jego kandydatura na liście Lewicy dała mu niespełna 2700 głosów i oczywiście posłem nie został. Na swoim koncie Twitterowym określa się jako: wegetarianin, feminista i sympatyk LGBT.

W tym tygodniu uznał, że kapitał polityczny zbić może na atakowaniu kibiców piłki nożnej. Na cel wziął sympatyków Lechii Gdańsk (sam jest z Sopotu) ale ogólnie też wszystkich fanów kopanej. Nie spodobały mu się banery z wizerunkiem antykomunisty Janusza Walusia oraz krytyczne wobec LGBT. 

REKLAMA/Advertisement

– Za pieniądze gdańszczan gloryfikuje się morderców i ohydnie opluwa mniejszości seksualne! Co można zrobić za 7 mln zł rocznie? Np. utrzymać spory instytut naukowy rangi ogólnopolskiej, kupić pięć autobusów gazowych Solaris Urbino 12, albo wybudować w dwa lata miejski basen – nie przebierał w słowach, atakując nawet gdańską prezydent. – Miasto Gdańsk woli te pieniądze przeznaczać na „promocję” marki Gdańsk przez Lechię Gdańsk. Jak ta promocja wygląda, pokazują poniższe zdjęcia, wykonane podczas wczorajszego meczu z Legią Warszawa. W zeszłym roku Lechia otrzymała za „promowanie” 7,2 mln zł. W 2020 roku na razie miasto podpisało z klubem umowę do maja za 3,3 mln zł, kolejna szykuje się na sezon jesienny. Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, w wywiadach narzekała Pani na obniżenie przychodów samorządów przez PiS, grożąc nawet wyłączaniem światła na ulicach. Ale na wspieranie zawodników zarabiających po 60 tysięcy miesięcznie oraz ich chorych z nienawiści kibiców pieniądze zawsze muszą się znaleźć, prawda?

Wielu oburzonych kibiców komentarzach zwracało uwagę, że pieniądze na oprawy są zbierane indywidualnie a nie opłacane z pieniędzy miasta. Kibice organizują też liczne akcje dobroczynne.

REKLAMA/Advertisement

Za pieniądze gdańszczan gloryfikuje się morderców i ohydnie opluwa mniejszości seksualne!Co można zrobić za 7 mln zł…

Gepostet von Lepszy Gdańsk am Donnerstag, 5. März 2020

REKLAMA/Advertisement